Hakkımızda

Temeli 2018 yılında atılan büyük bir hayalin ve emeğin ürünü Yazı Tükanı; modern kaligrafinin şekillenen yeni keşiflerini üstlenerek daha estetik bir zemine oturtmak için çalışan iki sanat aşığının akademik eğitimin yanısıra piyasa ve rakipleri için de merak uyandıracak sınıfının en iyisi bakış açısıyla sanatta evrensel bir oyuncu olma gayretiyle rotasını kağıt, kalem ve mürekkep kılmıştır.

Yazı Tükanı'nın ulaştığı ve ulaşacağı başarıların arkasında, akademik eğitim odakli sanatı merkez alan bir yaklaşım yer almaktadır. Bu yaklaşımın bir sonucu olarak dünya ölçeğinde saygın markaların bir araya geldiği organizasyonlarda yer alıp aynı zamanda dünyaca ünlü Kaligrafi eğitmenlerinden eğitimler alarak, kendini güncelleyen eğitmen kadrosuyla Türkiye'de sanatını temsil etmektedir. Yazıyı alışıla gelenden öteye taşıyıp, bilinen kavramların dışına çıkarak, modern kaligrafiyi epoksi ve farklı zeminlerle harmanlayıp yepyeni bir akım başlatan, farklı tarzları bir araya getirip daha estetik bir sanat görseli sunma çabasındadır.

Yazı Tukanı'nın üstlendiği misyon ve vizyon gereği; belli bir kitlenin değil 7'den 70'e bütün sanat severlerin yararlandığı, yararlanacağı kurumsal bir eğitim kurumu inşa etmektir.Sahip olduğu sanat aşkı,bilgi ve birikimi hedeflerine ulaşmada en iyi şekilde değerlendirmektedir.